ممنوعیت مبادله و سرمایه گذاری در رمز ارزها

صفحه اصلی » اخبار » ممنوعیت مبادله و سرمایه گذاری در رمز ارزها

آیا-ممنوعیت-مبادله-و-سرمایه-گذاری-در-رمز-ارزها؟

راهنمای مطالعه

ممنوعیت مبادله و سرمایه گذاری در رمز ارزها

“ممنوعیت مبادله و سرمایه گذاری در رمز ارزها” جناب آقای صالح آبادی درباره سرمایه گذاری و مبادلات در بازار رمز ارزها اظهار کرد: موضوع رمز ارزها چند سالی است که در دنیا مطرح شده اما هنوز بسیاری از کشورها آن را به رسمیت نشناخته اند و حتی برخی کشورها مانند چین معاملات و مبادلات آن را به عنوان ابزار سرمایه‌گذاری ممنوع کرده اند.

در کشور ما نیز در سال ۱۳۹۹ دولت آیین نامه ای را برای کسانی که با مجوز قانونی وزارت صنعت و وزارت نیرو رمز ارز استخراج کرده‌اند تصویب کرد تا بتوانند دارایی خود را در سامانه ای تحت نظارت بانک مرکزی عرضه نموده و از رمز ارز استخراج شده برای واردات استفاده کنند.

مبادله و سرمایه‌گذاری در بازار رمزارزها ممنوع است

استخراج رمز ارز

وی یادآور شد: البته همانطور که بانک مرکزی بارها اعلام کرده، خرید و فروش رمز ارز خارج از چارچوب و برای مبادله و سرمایه گذاری ممنوع است و به رسمیت شناخته نمی‌شود؛ بنابراین سیاست کلی فعلی در مورد رمز ارزها این است که مبادله آن به عنوان ابزار سرمایه گذاری مورد قبول نیست، اما کسانی که استخراج رمز ارز انجام داده‌اند. در چارچوب آیین نامه مصوب هیات وزیران می توانند از آن برای واردات استفاده کنند.

واردات کالا با رمز ارز

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: با همکاری وزارت صنعت برای کسانی که مجوز استخراج رمز ارز دریافت کرده بودند امکان واردات کالا فراهم شده است و مقررات این کار نیز مشخص شده و به زودی طی هفته آینده اعلام عمومی خواهد شد.

وی با اشاره به نوسانات بالای قیمت رمزارزها نیز هشدار داد: در این بین افراد زیادی در این بازار دچار ریسک سرمایه گذاری و زیان می‌شوند چرا که نوسانات رمز ارزها بسیار زیاد است. به عنوان مثال بیت کوین تا ۶۰ ، ۷۰ هزار دلار هم بالا رفت و قیمت آن هم اکنون به حدود ۲۳ هزار دلار رسیده است بنابراین این بازار نوسانات بالایی دارد که مردم باید مراقب باشند.

منبع: بانک مرکزی

www.cbi.ir

0 پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 11 =