اطلاعیه بانک مرکزی در رابطه با اتصال کارت خوان ها

صفحه اصلی » اخبار » اطلاعیه بانک مرکزی در رابطه با اتصال کارت خوان ها

اطلاعیه بانک مرکزی در رابطه با اتصال کارت خوان ها

راهنمای مطالعه

اطلاعیه بانک مرکزی در رابطه با اتصال کارت خوان ها

“اطلاعیه بانک مرکزی در رابطه با اتصال کارت خوان ها” به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی آقای مهران محرمیان گفت: درحال حاضر هشت میلیون ابزار پرداخت در کشور فعال است که همگی به پرونده مالیاتی متصل هستند و سازمان امور مالیاتی اقدامات لازم را برای رسیدگی به این پرونده‌ها انجام خواهد داد.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی از اتصال تمامی کارتخوان ها و درگاه‌های پرداخت اینترنتی فعال در شبکه پرداخت کشور به پرونده مالیاتی خبرداد.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی افزود:‌ اتصال ابزارهای پرداخت به پرونده‌های مالیاتی از دو طریق انجام شد؛ تعدادی از ابزارهای پرداخت، با هدایت صاحبان این ابزارها در سایت سازمان امور مالیاتی به پرونده مالیاتی متصل شدند و تعدادی هم که این اتصال از سوی صاحبان آنها انجام نشد. عملیات قطع و غیر فعال شدن این ابزارها از شبکه پرداخت انجام شد.

اتصال کارتخوان‌ها و درگاه‌های پرداخت اینترنتی پس از دوسال همکاری بسیار خوب شبکه پرداخت، مردم محترم، سازمان امور مالیاتی و همکاران بانک مرکزی میسر شده است.

وی خاطرنشان کرد: اتصال تعداد محدودی از ابزارهای پرداخت به شبکه پرونده های مالیاتی باقی مانده است که این ابزارها مربوط به مشاغل حساس مانند بیمارستان یا امثال آنها هستند که در این زمینه نیز با سازمان امور مالیاتی برای تعیین تکلیف آنها مکاتبه شده است.

اطلاعیه بانک مرکزی در رابطه با اتصال کارت خوان ها

درگاه‌های اجاره‌ای

وی افزود: اجرای این قانون همچنین موجب کاهش چشمگیر درگاههای اجاره‌ای خواهد شد که نقش بسزایی در کاهش فعالیت های غیرقانونی و پولشویی اعم از قمار و شرط بندی دارد، چرا که بر این اساس پرداخت مالیات این نوع تراکنش ها برعهده صاحب درگاه خواهد بود.

معاون فناوری های نوین بانک مرکزی ادامه داد: شرکت های PSP و پرداخت یار در راستای تسریع فرایند تشکیل پرونده مالیاتی آمادگی دارند، در صورت موافقت سازمان امور مالیاتی و در اختیار داشتن وب سرویس مربوطه، اقدامات لازم در خصوص ثبت نام خودکار متقاضیان جدید و تشکیل پرونده مالیاتی را انجام دهند.

سخنان پایانی

محرمیان در پایان تصریح کرد: همکاران سازمان امور مالیاتی به ما اطمینان داده‌اند که اولویت ایشان اخذ مالیات از درگاهها و کارتخوان‌های با گردش مالی بالاست و در اجرای این قانون، تلاش شده تا به کسب و کارهای کوچک آسیبی وارد نشود.

منبع: خبرگذاری میزان

0 پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =