ثبت‌نام ۴۱ هزار هنرمند در صندوق اعتباری هنر

صفحه اصلی » اخبار » ثبت‌نام ۴۱ هزار هنرمند در صندوق اعتباری هنر

ثبت‌نام ۴۱ هزار هنرمند در صندوق اعتباری هنر

راهنمای مطالعه

ثبت‌نام ۴۱ هزار هنرمند در صندوق اعتباری هنر

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مجموعه صندوق اعتباری هنر؛

با انتشار گزارش آماری از ثبت‌نام ۴۱ هزار فعال فرهنگی هنری در حوزه بیمه درمان تکمیلی خبر داد.

در گزارش ارائه‌شده توسط صندوق اعتباری هنر آمده است:

صندوق اعتباری هنر توجه به مسئله سلامت اصحاب فرهنگ و هنر و تأمین آرامش آنان به هنگام بروز بیماری‌ها را وظیفه خود می‌داند.

از این رو، ضمن تأمین و پرداخت بیش از نیمی از حق بیمه اعضا تلاش می‌کند بهترین امکانات درمانی را برای اعضای خود مهیا کند.

در قرارداد سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ پس از بررسی، رعایت ضوابط قانونی و ارزیابی‌های کارشناسی از شرایط و خدمات شرکت‌های بیمه‌گر فعال در سطح کشور و با توجه به رضایت حداکثری اعضا از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰، صندوق اعتباری هنر قرارداد بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث را با شرکت بیمه طرف قرارداد برای دومین سال متوالی منعقد نمود.

این شرکت از قوی‌ترین بیمه‌های فعال در حوزه درمان کشور است.

که با اکثر بیمارستان‌های معتبر، مراکز آزمایشگاهی، پاراکلینکی، تصویربرداری، چشم‌پزشکی، در تمامی استان‌های کشور طرف قرارداد است.

ثبت نام ۴۱ هزار هنرمند در صندوق اعتباری هنرجزییات قرارداد بیمه درمان تکمیلی صندوق اعتباری هنر در سال ۱۳۹۹ ۱۴۰۰

ثبت‌نام ۷۴ درصد از ثبت‌نام‌کنندگان در طرح آرامش

بیش از ۴۱ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری کشور و افراد تحت‌تکفل برای برخورداری از خدمات بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۲-۱۴۰۱ ثبت نام کردند.

که بر این اساس ۴ درصد در طرح امید، ۷۴درصد در طرح آرامش و ۲۲ درصد در طرح رفاه قرار دارند.

صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از هنرمندان کشور، گسترش خدمات بیمه‌ای و کاهش دغدغه‌های درمانی فعالان فرهنگی و هنری، بخشی از حق بیمه اعضا و افراد تحت‌تکفل را متقبل شد.

علی‌رغم افزایش بیش از ۷۵ درصدی قیمت‌ها، با تمهیدات انجام‌شده در صندوق اعتباری هنر، تلاش شد.

مبلغ کمتری از این افزایش به هنرمندان تحمیل و به‌طور میانگین بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه درمان تکمیلی اعضا در قالب یارانه توسط صندوق اعتباری هنر به بیمه دانا پرداخت شد.

در طرح امید، هر عضو از مبلغ سالانه ۷۲۰ هزار تومان تنها ۲۱۰ هزار تومان، معادل ۲۹ درصد از هزینه حق بیمه را پرداخت می‌کند و ۵۱۰ هزار تومان، معادل ۷۱ درصد از هزینه کل توسط صندوق پراخت می‌شود.

در طرح امید، جبران هزینه‌های درمان بیمارستانی و اعمال جراحی عمومی، جبران هزینه اعمال جراحی تخصصی، جبران هزینه‌های شیمی‌درمانی و جبران هزینه‌های اعمال جراحی‌های پیوند اعضا بدون سقف در نظر گرفته شده است.

در طرح آرامش، هر عضو از مبلغ سالانه ۲ میلیون و ۴۶۴ هزار تومان، تنها ۸۴۵ هزار تومان یعنی معادل ۳۴ درصد از مبلغ کل را پرداخت می‌کند و مابقی یعنی یک میلیون ۶۱۹ هزار تومان، معادل ۶۶ درصد را صندوق متقبل شده است.

در طرح رفاه نیز از مبلغ سالیانه ۳ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان، صندوق مبلغ یک میلیون و ۳۲۵ هزار تومان، معادل ۴۲ درصد از مبلغ کل حق بیمه را به عنوان یارانه پرداخت می‌کند.

شایان ذکر است؛ هرساله حق بیمه درمان تکمیلی اعضایی که ناتوان در تأمین هزینه ثبت‌نام هستند، توسط صندوق تأمین و پرداخت می‌شود که این تعداد در سال ۱۴۰۱-۱۴۰۲به بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر بالغ شد.

بیشترین و کمترین آمارثبت نام استانی بیمه درمان تکمیلی

بر اساس آمار ثبت‌نام بیمه درمان تکمیلی اهالی فرهنگ، هنر، رسانه و فعالان قرآن و عترت، بالاترین تعداد ثبت‌نام‌شدگان بیمه درمان تکمیلی درسال ۱۴۰۱، مربوط به دو استان تهران و البرز است.

بر اساس آمارهای موجود از کل متقاضیان بیمه درمان تکمیلی سال ۱۴۰۱، استان «تهران» با سهم بیش از ۵۴ درصد از جمعیت کل، بالاترین سهم را از میان استان‌های کشور به خود اختصاص داده است.

استان‌های «البرز»، «اصفهان»، «گیلان» و «خراسان رضوی» پس از استان تهران قراردارند.

کمترین آمار ثبت‌نام بیمه درمان تکمیلی به ترتیب مربوط به استان‌های «خراسان جنوبی»، «خراسان شمالی»، «سیستان و بلوچستان»، «کهگیلویه و بویراحمد» و «هرمزگان» است.

پرداخت بیش از ۴۱میلیارد تومان خسارت مستقیم بیمه درمان تکمیلی

در اجرای قرار داد سال ۱۴۰۱-۱۴۰۰، بیمه درمان تکمیلی با شرکت بیمه طرف قرارداد تاکنون به بیش از ۱۵۲,۷۸۰ پرونده رسیدگی و بیش ۴۱ میلیارد تومان خسارت پاراکلینیکی، بیمارستانی و دندان‌پزشکی (به‌جز معرفی‌نامه‌های صادرشده) به بیمه‌شدگان پرداخت شده است.

همچنین ۶۵ هزار و ۹۳۶ مورد معرفی‌نامه صادر و از این تعداد ۴۱ هزار و ۲۷۴ معرفی‌نامه به مبلغ بیش از ۲۹میلیارد تومان تسویه شده است.

منبع: خبرآنلاین

0 پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − شش =