راهنماي نصب برنامه فرم‌ساز استاندارد

راهنماي نصب برنامه فرم‌ساز استاندارد

حداقل نياز سخت‌افزاري و نرم‌افزاري براي نصب و اجراي فرم‌ساز

برنامه فرم‌ساز براي نصب و اجرا نياز به يك كامپيوتر با پردازنده حداقل پنتيوم با پردازنده 233 مگاهرتز ، حافظه 128 مگابايت ، فضاي خالي حداقل 1000 مگابايت روي هارد و درايو سي‌دي‌رام با سرعت 16x و همچنين يكي از سيستم عامل‌هاي ويندوز 98، 2000، ايكس پي يا 2003 دارد.

در صورتي كه ويندوز شما داراي امكانات فارسي نباشد ، اين امكان براي كاربران فراهم گرديده تا از روي سي‌دي فرم‌ساز امكانات فارسي را نصب نمايند.

بديهي است در صورت عدم وجود امكانات فارسي بر روي ويندوز نه تنها در محيط فرم‌ساز امكان تايپ فارسي وجود ندارد، بلكه براي نصب با پيغام‌هاي ناخوانا مواجه خواهيد شد.

نصب راه‌انداز فارسي

با توچه به اينكه در هنگام نصب برنامه فرم‌ساز، پنجره‌هاي آن داراي جملات و كلمات فارسي مي‌باشد، در صورتي كه ويندوز شما فاقد اين امكانات باشد، لازم است قبل از هر كار امكان نمايش كاراكترهاي فارسي بر روي ويندوز شما فراهم گردد.

پس از قرار دادن CD درون ،CD-ROM در صورت نصب نبودن Persian Driver (نمايش فارسي كاراكترهاي موجود در پنجره‌هاي نصب)، پس از اجراي خودكار آن پنجره‌اي مشابه پنجره زير را مشاهده خواهيد نمود.

براي نصب راه‌انداز، روي دكمه نصب كليك كنيد تا برنامه نصب شود . اين برنامه هيچ گونه تغييري در ماهيت ويندوز شما نمي‌دهد.

تذكر : به دليل اينكه برنامه پس از اتمام نصب، سيستم را به صورت خودكار راه اندازي ( Restart ) مي‌نمايد، براي جلوگيري از بروز اشكال در برنامه‌هاي در حال اجرا، از آنها خارج شويد.
persian-driver-1.gif
پس از اينكه فايل‌هاي لازم در ويندوز شما كپي شد، با پنجره زير مواجه مي‌شويد. به دستورالعمل درون آن عمل نماييد.

نصب فرم‌ساز 

پس از راه اندازي مجدد ويندوز، برنامه خودكار نصب (Auto Run) اجرا خواهد شد، در صورتي كه به هر دليل اين برنامه اجرا نگرديد، از پنجره My Computer روي درايو CD-ROM دو بار كليك كنيد تا Auto Run برنامه اجرا شود

براي نصب برنامه فرم ساز روي گزينه “نصب فرم‌ساز” كليك كنيد .
1.jpg
برنامه نصب پس از بررسي سيستم شما پنجره زير را نمايش مي‌دهد، پس از مطالعه مفاد آن روي دكمه ادامه كليك كنيد .
لازم است براي استفاده از برنامه فرم‌ساز توافقنامه قانون كپي‌رايت را مطالعه كرده و پس از انتخاب گزينه 1 روي دكمه ادامه (2) كليك كنيد. بديهي است در صورت نپذيرفتن مفاد توافقنامه دكمه ادامه فعال نشده و امكان نصب وجود نخواهد داشت.
همانند نصب اكثر برنامه‌ها بايد ابتدا مسير نصب برنامه را مشخص كنيد.

به اين منظور با مشاهده پنجره زير با كليك بر روي دكمه “از ليست” مي‌توانيد مسير پيشنهادي برنامه را تغيير داده و سپس دكمه ادامه را كليك نماييد.

در صورتي كه نياز به تغيير داشتيد، بر روي دكمه بازگشت كليك نماييد.
پس از انتخاب مسير برنامه آماده كپي فايل‌هاي مورد نياز خود در ويندوز مي‌گردد. در اين پنجره دكمه ادامه را براي آغاز نصب، كليك كنيد.

تذكر : در صورت انصراف از ادامه نصب بر روي دكمه انصراف كليك كنيد .

پس از اتمام كپي فايل‌هاي مورد نياز در پنجره آخر روي دكمه “پايان” كليك نماييد تا از برنامه نصب خارج شويد.

لازم به ذكر است كه برنامه فرم‌ساز استاندارد داراي قفل سخت‌افزاري است كه در اين مرحله درايور مربوط به قفل نصب مي‌گردد. (شكل زير) براي نصب آن، دكمه “Next” را كليك كنيد.
پس از نصب درايور قفل سخت‌افزاري، با كليك روي دكمه Finish، نصب به پايان مي‌رسد.
با نصب برنامه فرم‌ساز سه نشانه بر روي محيط كار شما نمايان مي‌شود كه يكي نشانه اجراي فرم‌ساز، يكي براي ثبت آن ، و ديگري راهنماي استفاده از برنامه مي‌باشد.

براي اجراي برنامه لازم است تا با اجراي ثبت فرم‌ساز، قفل نرم‌افزاري آن روي ويندوز شما نصب گردد. (به توضيحات و چگونگي مراحل آن به قسمت مربوطه در همين راهنما و يا در راهنماي استفاده از فرم‌ساز مراجعه نماييد.

نصب قلم و صفحه كليد فارسي

در صورتي كه ويندوز شما فاقد امكان تايپ و قلم‌هاي فارسي باشد با انتخاب گزينه “نصب قلم و صفحه كليد فارسي” ، امكانات فارسي را مي‌توانيد طبق راهنمايي‌هاي زير بر روي ويندوز خود نصب نماييد.

به اين منظور با اجراي مجدد برنامه خودكار نصب (Autorun) بر روي گزينه “نصب قلم‌ و صفحه كليد فارسي” كليك كنيد .

نصب اين امكانات همانند نصب فرم‌ساز بسيار ساده بوده و با توجه به اشكال زير نصب امكانات فارسي را انجام دهيد.

تذكر : با توجه به اينكه اضافه نمودن امكانات فارسي و صفحه كليد نياز به راه‌اندازي مجدد سيستم دارد، براي جلوگيري از بروز اشكال در برنامه‌هاي در حال اجرا از آنها خارج شويد و پس از پايان مراحل نصب دكمه تاييد را كليك كنيد .
پس از خواندن توافق نامه و تاييد آن روي ادامه كليك كنيد.
با وارد كردن نام كامل و سازمان، شما مي‌توانيد اين نرم افزار را براي تمام كاربراني كه از سيستم استفاده مي‌كنند، يا فقط براي كاربر جاري، نصب كنيد.
مسير نصب برنامه را وارد كنيد و روي دكمه ادامه كليك نماييد .
با زدن دكمه ادامه، نصب برنامه شروع مي‌شود .
در انتها با زدن دكمه پايان، سيستم مجددا راه اندازي مي‌شود.