فهرست
جستجو در سایت

۰۲۱-۸۸۸۰۶۸۸۸

ورود به صفحه فروشگاه
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف

سیناپردازش برای تمام نرم‌افزارهای مالی، اداری و اصناف و همچنین اپلیکیشن و وب اپلیکیشن به سفارش شما، طراحی اختصاصی انجام می‌دهد.

ورود به صفحه آموزش
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف
دانلود
پشتیبانی
سامانه پیامکی

شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور

شرایط بازنشیتگی در مشاغل سخت
راهنمای مطالعه

شرایط بازنشستگی در مشاغل سخت و زیان‌آور

به گزارش خبرنگار مهر،

براساس قوانین تأمین اجتماعی افرادی که حداقل ۲۰ سال متوالی و ۲۵ سال متناوب در کارهای سخت و زیان‌آور اشتغال داشته و در هر مورد حق بیمه خود را به سازمان پرداخته باشند، می‌توان تقاضای مستمری بازنشستگی کنند، هر سال سابقه پرداخت حق بیمه در کارهای سخت و زیان آور (۱.۵) سال محاسبه خواهد شد.

شرایط بازنشستگی

همچنین در صورتی که بیمه‌شدگان موضوع این تبصره قبل از رسیدن به سن مقرر با کمتر از (۲۰) سال سابقه خدمت دچار فرسایش جسمی و روحی ناشی از اشتغال در کارهای سخت و زیان آور شوند، با تائید کمیسیون‌های پزشکی (موضوع ماده ۹۱ قانون تأمین اجتماعی) با هر میزان سن و سابقه خدمت از مزایای مندرج در این تبصره برخوردار خواهند شد.

همچنین اخیراً نیز موضوع نحوه بازنشستگی شاغلین کادر درمان در مشاغل سخت و زیان‌آور در هیئت امنای سازمان تأمین اجتماعی و صندوق‌های تابعه مطرح و با توجه به بررسی‌های انجام شده به شرح زیر مورد تصویب قرار گرفت:

با عنایت به مفاد ماده ۱۱۴ قانون تأمین اجتماعی و تبصره ۱ ماده ۶۴ آئین نامه استخدامی سازمان تأمین اجتماعی؛

و در اجرای تبصره ۳ ماده واحده قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب ۰۱/۰۹/۱۳۶۷

با لحاظ حکم مقرر در تبصره ۱ ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری، کادر درمان شاغل در مشاغل سخت و زیان‌آور سازمان تأمین اجتماعی، شامل پست‌های:

  • پرستار،
  • سرپرستار،
  • مترون بیمارستان،
  • آزمایشگاه، بهیار،
  • اتاق عمل،
  • بهدار و هوشبری

با شرط داشتن ۲۵ سال سابقه قابل‌قبول که حداقل ۲۰ سال آن را در مشاغل سخت و زیان‌آور خدمت نموده باشند، می‌توانند بر اساس درخواست کتبی خود و با حداکثر ۵ سال ارفاق سنوات، بازنشسته شوند.

داشتن ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه که حداقل ۲۰ سال آن در مشاغل ذکر شده باشد، مشمول این بخشنامه است.

چنانچه فاصله بین پرداخت حق بیمه در مشاغل سخت اتفاق افتاده باشد، متناوب محسوب شده و فرد بیمه شده باید دارای ۲۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشد تا مشمول بهره‌مندی از بازنشستگی در مشاغل سخت شود.

منبع: خبرگزاری مهر

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *