شیوه های چک

آموزش دانلود و نصب شیوه های جدید بانکها از سایت شرکت

شکل یک

شیوه های جدید چک

در صورتی که شیوه جدیدی توسط بانک ها ارائه شود که در برنامه چک چاپ تعریف نشده باشد، این امکان برای کاربران محترم فراهم شده تا با دانلود آن از سایت شرکت سیناپردازش ، آن شیوه را به لیست شیوه های برنامه اضافه نمایند.

با استفاده از این راهنما آموزش اضافه کردن شیوه های دانلود شده به نرم افزار به شما کاربران محترم داده میشود.

برای دانلود شیوه مورد نظر خود همانطور که در شکل 1 مشاهده میکنید از قسمت تنظیمات چک چاپ برروی گزینه “دانلود شیوه های جدید چک” کلیک نموده تا فرم انتخاب شیوه باز شود (شکل 2)

شکل دو

شیوه های جدید چک

حالا بر روی شیوه مورد نظر خود کلیک نمایید تا آن شیوه دانلود شود. (پس از دانلود پیغامی را مشاهده خواهید کرد که شیوه مورد نظر شما دانلود شده است).

برای اضافه کردن شیوه دانلود شده لازم است از منوی عمودی چک چاپ گزینه “چک چاپ آزاد” را انتخاب نمایید تا فرم آن باز شود : (شکل 3)

شکل سه

شیوه های جدید چک

در این فرم پس از اینکه اطمینان حاصل کردید که صفحه کلید شما لاتین است (حالت EN در نوار پایینی ویندوز) دکمه های Ctrl و Shift را پایین نگهداشته و دکمه “O” یا “خ” را بزنید تا پنجره انتخاب فایل شیوه جدید باز شود. در پنجره باز شده به مسیر نصب برنامه سیناپک رفته و پوشه “newstyle” را باز نمایید. (بصورت پیش گزیده مسیر نصب برنامه در درایو C و بصورت C:\Program Files (x86)\SinaPardazeshSoft میباشد). از داخل پوشه فوق وارد پوشه بانک مورد نظر خود شده و فایل داخل آن را انتخاب نمایید. (شکل زیر) با اینکار پیغام ” شیوه مورد نظر به لیست شیوه ها اضافه گردید.” را مشاهده خواهید کرد.

شیوه های جدید چک

حالا با استفاده از کادر “نام بانک” بانک مورد نظر را انتخاب نموده و از کادر “شیوه” شیوه اضافه شده را انتخاب نمایید. بطور مثال اگر بانک مورد نظر ، بانک شهر باشد بصورت زیر عمل نمایید:

شکل چهار

شیوه های جدید چک

شکل پنج

شیوه های جدید چک

با انتخاب شیوه “شهر جدید نوع یک” شیوه بانک شهر بدون تصویر بصورت زیر نمایش داده میشود:

شکل شش

شیوه های جدید چک

همانطور که ملاحظه میکنید شیوه فوق فاقد تصویر میباشد. برای اضافه کردن تصویر ابتدا دکمه طراحی را بزنید تا قسمت طراحی فرم فعال شود . شکل زیر:

شکل هفت

شیوه های جدید چک

همانطور که در شکل 7 مشاهده میکنید از بخش تصویر، گزینه زمینه را انتخاب میکنیم و سپس دکمه انتخاب تصویر را میزنیم. با این عمل پنجره انتخاب تصویر باز میشود، شکل زیر:

شکل هشت

شیوه های جدید چک

شکل نه

شیوه های جدید چک

در فرم باز شده دکمه انتخاب از پوشه را میزنیم و تصویر چک را انتخاب مینماییم ، شکل زیر:

بعد از انتخاب تصویر، تصویر آن به لیست تصاویر اضافه میشود و نیازی به جستجو و انتخاب آن نیست. فرمهای انتخاب تصویر را ببندید و برای بازنمایش شیوه جدید همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید ، آنرا از کادر نام بانک انتخاب نمایید:

شکل ده

شیوه های جدید چک

همانطور که مشاهده میکنید شیوه جدید (شهر جدید نوع یک) به لیست شیوه ها اضافه شده است (شکل 10)

برای اختصاص شیوه جدید به دسته چک خود همانطور که در شکل زیر مشاهده میکنید از فرم تعریف دسته چک، رکورد دسته چک مورد نظر را انتخاب کنید و دکمه F3 کادر “نام شیوه چاپ چک” را بزنید تا فرم آن باز شود، شکل زیر:

شکل یازده

شیوه های جدید چک

در فرم فوق شیوه های موجود را مشاهده میکنید ، با انتخاب شیوه مورد نظر خود، دکمه انتخاب را بزنید تا نام آن شیوه در کادر “نام شیوه چاپ چک” درج گردد. حال برای اینکه این شیوه در رکورد تثبیت گردد، دکمه تغییر را در فرم تعریف دسته چک بزنید. (شکل زیر):

شکل دوازده

شیوه های جدید چک

امیدواریم با استفاده از راهنمای فوق بتوانید شیوه های جدید را به دیتابیس خود اضافه نمایید و نیازی به تماس با واحد پشتیبانی نباشد. با اینحال در صورتی که برای اضافه کردن شیوه به بانک اطلاعاتی دچار مشکل شدید با واحد پشتیبانی شرکت (88745474 – 021) در ساعات اداری تماس حاصل فرمایید.

موفق باشيد.