فاکتور رسمی دارایی

صفحه اصلی » مقالات » فاکتور رسمی دارایی

فاکتور-دارایی

راهنمای مطالعه

فاکتور رسمی دارایی

ویژگی های فاکتور رسمی مورد تایید دارایی چیست؟

ماده ۱۹ قانون مالیات بر ارزش افزوده :
تمام کسانی که به عرضه کالا و خدمات مشغولند (واحدهای تجاری مشمول نظام مالیات) باید صورتحسابی را طبق قانون نظام صنفی خود و حاوی مشخصات طرفین معامله و کالا و خدمات مورد معامله ارائه دهند(فاکتور رسمی دارایی) .

این صورت حساب‌ها یا به صورت فاکتورهایی است که جزئیات آن دستنویس خواهد بود و یا مستقیماً از نرم افزارهای صندوق فروش چاپ خواهند شد.

شما میتوانید با استفاده از نرم افزار های حسابداری , به صورت خودکار فاکتورهای مورد نظر خود را (پیش فاکتور، فروشگاهی، رسمی، غیر رسمی، حواله انبار، شخصی، نمایشی و …) صدور و چاپ کنید.

در این حالت علاوه بر صرف زمان کمتر برای صدور فاکتور ، شما فاکتور های منظم تر و زیباتر خواهید داشت. همچنین امکان خط خوردگی و خطا به صفر میرسد.

نمونه فاکتورهای مورد تایید دارایی

مشخصات فاکتور رسمی (مالیاتی، دارایی، صورتحساب فروش کالا و خدمات) :

– نوع کاغذ به انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی می تواند کاغذ تحریر ۸۰ گرمی اندونزی به منظور استفاده در پرینتر و یا کاغذ تحریر ۶۰ گرمی جهت نوشتن دستی و استفاده از کاربن و نیز کاغذ کاربن لس ( خود کپی، کاربن دار، بدون کاربن، NCR) باشد.

– تعداد نسخ یا برگ نیز به انتخاب اشخاص بوده که می تواند ۲ برگی و یا ۳ برگی باشد و همچنین در مورد سایز کاغذ عموماً انتخاب اشخاص حقیقی و حقوقی سایز A۴ بوده ولی انتخاب سایز A۵ نیز بلا مانع می باشد.

– مهم ترین شاخصه چاپ فاکتور رسمی دارایی (مالیاتی ، دارایی ، صورتحساب فروش کالا و خدمات) نوع چاپ شماره سریال آن می‌باشد، که می بایست به روش چاپ افست یا ملخی به رنگ قرمز و کمی برجسته انجام پذیرد، که به راحتی قابل تشخیص برای ممیز دارایی باشد و کاملاً با چاپ دیجیتال و شماره زنی دستی متمایز است.

لازم به ذکر است، کلیه واحدهای تجاری مشمول نظام مالیات بر ارزش افزوده ملزم به ارائه فاکتور رسمی (مالیاتی، دارایی، صورتحساب فروش کالا و خدمات) به خریداران خود می‌باشند. لذا صدور فاکتور رسمی ارتباطی به بزرگی و یا کوچکی واحد تجاری ندارد و هر خریدار می‌تواند در قبال وجوه پرداختی خود درخواست صدور فاکتور رسمی نماید

چنانچه فروشنده از صدور فاکتور رسمی امتناع نمایند، مشمول جرایم مربوطه خواهد بود.

با توجه به بخشنامه‌‌های مالیاتی در خصوص استفاده از دستگاه صندوق مکانیزه فروشگاهی در حال حاضر اکثر صورتحسابهای صادره ویژگیهای یک صورتحساب قانونی را دارد. البته نبود فاکتور رسمی دلیل موجهی برای عدم پذیرش هزینه نمیباشد، و ملاک پذیرش صورتحساب از سوی ممیزین مالیاتی مفاد مواد ۱۴۷و ۱۴۸ قانون مالیاتهای مستقیم است.

همچنین درج موارد زیر در فاکتور رسمی الزامیست : تاریخ ، شماره سریال ، مشخصات فروشنده و خریدار ، مشخصات کالا ، قیمت ، شرایط معامله

مطمئن ترین ، سریعترین و راحت ترین راهکار:

شرکت سیناپردازش با توجه به نیاز مشتری اقدام به طراحی و توسعه نرم افزاری قدرتمند در عین حال بسیار آسان (حتی برای کسانی که اطلاعات حسابداری و نرم افزاری ندارند) نموده، که جدای از امکانات گزارشگیری و مدیریت حساب و خزانه داری این امکان را به شما میدهد، تا تمامی فاکتور های خود را با هر شکل و طرحی چاپ کنید.

این برنامه به گونه ای طراحی شده که کاربر خود میتواند تصویر فاکتور رسمی دارایی را در برنامه قرار دهد، و به راحتی کادرها را جابجا نماید. همچنین در صورت نیاز شما، همکاران ما در بخش پشتیبانی فاکتور شما را طراحی و در برنامه قرار میدهند.

نرم افزار صدور فاکتور غزال دارای نسخه ها و امکانات متفاوتیست (مشاهده همه امکانات )

 پیشنهاد ویژه سیناپردازش به شما تهیه نسخه حسابداری شرکتی است.

در صورت خرید نسخه کامل ، سیناپردازش با اطمینان این تعهد را به شما میدهد ، نرم افزار تمام نیاز های شما را مرتفع می نماید، همچنین در این نسخه امکان مرجوع کردن کالا تا یک هفته به هر دلیلی میسر میباشد.

0 پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + شش =