فهرست
جستجو در سایت

۰۲۱-۸۸۸۰۶۸۸۸

ورود به صفحه فروشگاه
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف

سیناپردازش برای تمام نرم‌افزارهای مالی، اداری و اصناف و همچنین اپلیکیشن و وب اپلیکیشن به سفارش شما، طراحی اختصاصی انجام می‌دهد.

ورود به صفحه آموزش
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف
دانلود
پشتیبانی
سامانه پیامکی

لزوم استفاده از نرم افزار جهت مدیریت مطب

لزوم استفاده از نرم افزار جهت مدیریت مطب
راهنمای مطالعه

لزوم استفاده از نرم افزار جهت مدیریت مطب
لزوم استفاده از نرم افزار جهت مدیریت مطب : فناوری‌های نوین چهره‌ی عرصه‌های مختلفی از زندگی را دگرگون کرده است‌. یکی از این عرصه‌ها مدیریت مطب است.

نرم افزار مطب در تلاش است با سیستمی کردن مراحل درمان، مدیریت مطب را نظم بخشیده و آسان کند.

در این مقاله سعی داریم با توجه به ویژگی‌های مطلوب نرم افزار مطب، به این بپردازیم که چرا نرم افزار مطب سینا می‌تواند با توجه به مزیت‌هایش بستری مناسب برای کادر درمان ارائه دهد.

نرم افزار مطب

چرا باید از نرم‌ افزار مطب استفاده کنیم؟
پیشرفت‌های سریع در علم‌ پزشکی، تخصصی شدن حوزه‌های درمانی، اهمیت سرعت و دقت در نظم بخشیدن به امور، پزشکان را ملزم به استفاده از جدیدترین و به‌روزترین نرم افزارهای مطب کرده است.

نرم افزاری که کادر درمان به آن نیاز دارد نرم افزاری است که با سیستمی کردن تمامی مراحل درمان و حذف پرونده‌های کاغذی، نظم بخشیدن به اطلاعات بیماران، درمان را آسان کند.

نرم افزاری مطلوب است که با ایجاد بستری امن برای ثبت اطلاعات بیماران، سهولت در نوبت‌دهی و تعریف و ثبت خدمات، فرآیند درمان را در نهایت دقت و تخصص پیش ببرد.

نرم افزار مطب با توجه به حساسیت موجود در فرآیند درمان، بسیاری از خطاهای موجود را به حداقل رسانده است.

در این مقاله سعی داریم ابتدا به لزوم استفاده از نرم افزار جهت مدیریت مطب بپردازیم. سپس ویژگی‌های مطلوب یک نرم افزار مطب از نقطه نظر کادر درمان را بیان کرده و در نهایت مزایای نرم افزار مطب سینا به عنوان نمونه‌ای موفق در مقایسه با سایر نرم افزارهای موجود در بازار را برشماریم.

نرم افزار مطب

ضرورت سیستمی کردن فرآیند درمان
کمتر جنبه‌ای از زندگی است که در مسیر پرشتاب تکنولوژی‌های نوین از تغییرات دور مانده باشد. فناوری‌های نوین بسیاری از عرصه‌های زندگی را دگرگون کرده‌اند. یکی از این عرصه‌ها مدیریت مطب و رسیدگی به فرآیند درمان است.

در این راستا کادر درمان، ناگزیر است تا با پذیرش سیستمی کردن امورِ وقت‌گیر و پرهزینه سنتی همگام‌ با تغییرات دنیای نوین گام‌ بردارد. نرم افزار مطب در تلاش برای نظم بخشیدن به فرآیند درمان و به حداقل رساندن خطاها به تدریج به ضرورتی برای کادر درمان بدل می‌شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده همواره در طول تاریخ، پذیرش تغییرات حاصل از نوآوری امری زمان‌بر بوده است. با این همه گروهی که به استقبال تغییرات رفته و جنبه‌های مثبت نوآوری را جایگزین جنبه‌های منفی روش‌های سنتی کرده‌اند، نسبت به سایر رقبای خود، برتری پیدا کرده‌اند‌. در بازار رقابتی کنونی انتخاب روش درست می‌تواند شرایط را چندین مرحله به سود یک کسب‌وکار تمام کند.

نرم افزار مطب نیز همگام با جنبه‌های مثبت نوآوری، مدیریت مطب را به آسانی و در فضایی آرام و بی‌دغدغه امکان‌پذیر می‌کند. علاوه بر این استفاده از آن، فرآیند درمان را برای بیماران و مراجعین به تجربه‌ای بهتر مبدل می‌کند و در نتیجه پزشکانی که از این امکانات بهره می‌گیرند برتری نسبی نسبت به سایر رقبای موجود خود در بازار دارند.
تاریخچه استفاده از نرم افزار مطب در دنیا
سیستم‌های مدیریت عملکرد پزشکی یا MPMS به مجموعه نرم افزارهایی اشاره دارد که در مطب‌های پزشکان با ارائه خدمات، فرآیند فردی یا گروهی درمان را تسهیل می‌بخشند. ویژگی اصلی و مشترک این قبیل نرم افزارها نوبت‌دهی، ثبت اطلاعات بیمار، ثبت فرآیند درمان، ثبت نوع بیمه بیمار، ثبت پرداخت، ثبت اطلاعات و گزارشگیری منظم از داده‌ها است.

در دهه ۱۹۷۰ کامپیوترهای سنگین، حجیم و گران اولیه نمی‌توانستند پاسخگوی نیاز پزشکان به سخت‌افزار و نرم افزارهای پزشکی باشند. جدای از قیمت‌های سنگین این کامپیوترها، سروصدا و پیچیدگی زیاد سخت‌افزاری از یک طرف و زبان دشوار، عدم انعطاف‌پذیری و کاربرپسند نبودن نرم افزارها از جمله گلایه‌های اولیه‌ی کادر درمان محسوب می‌شد‌.

اما در اواخر دهه ۱۹۷۰، به تدریج ابعاد کامپیوترها کوچک‌تر شد و شرکت‌های نرم افزاری، نرم افزارهای بهتری را برای کادر درمان ارائه کردند. این نرم افزارهای اولیه تنها به آمارگیری از بیماران و ثبت پرداخت کمک می‌کرد.

در دهه ۱۹۹۰ که استفاده از کامپیوترها همه‌گیر شد، نرم افزارهای MPMS با ارائه خدمات بیشتر و قیمت پایین‌تر به سرعت مورد استقبال کادر درمان و پزشکان قرار گرفتند‌. هرچند این نرم افزارها هم مثل نسخه‌های قدیمی در ثبت اطلاعات بیمار و ثبت پرداخت راهگشا بودند اما قابلیت‌های دیگری همچون نسخه‌نویسی الکترونیک، وجود پورتال‌های مخصوص بیمار، مواجهه آنلاین بیمار و پزشک و غیره را نیز داشتند.

طبیعی است که با گذر زمان و تغییر نیازها و درخواست‌های کاربران این نرم افزارها نیز امکانات جدیدتر و به‌روز‌تری پیدا کردند.
ویژگی‌های مطلوب یک نرم افزار مطب
از ویژگی‌های مطلوب یک نرم افزار مطب موفق می‌توان به کاربرپسند بودن، سرعت بالای اجرای برنامه، دقت بالای برنامه در ثبت اطلاعات و گزارش‌گیری اشاره کرد.

همچنین ارائه پشتیبانی قوی و برطرف کردن تمامی نیازهای پزشکان جهت امور کلینیک و مطب متناسب‌ با تخصص پزشک، از دیگر قابلیت‌های دلخواه این نرم افزارها از سوی کاربران است.

نرم افزار مطب

معرفی یک نرم افزار مطب موفق
یکی از نرم افزارهای مطب که تاکنون در بازار و در جهت جلب رضایت کادر درمان موفق عمل کرده است، نرم افزار مطب سینا، محصولی از شرکت نرم افزاری سیناپردازش است. این نرم افزار علاوه بر موارد گفته شده در قسمت قبل به عنوان ویژگی‌های مطلوب یک نرم افزار موفق دارای مزیت‌هایی است که آن را نسبت به بسیاری از رقبای خود متمایز می‌کند.

سهولت در پذیرش بیمار
تشکیل پرونده بیمار به طور منظم و ثبت اطلاعات ویزیت و سوابق بیماری مراجعان

صدور قبض نوبت‌دهی در فرمت و سایز دلخواه

ثبت نوع بیمه و پذیرش بیمار

امکان اسکن کردن تصاویر، فیلم‌های رادیولوژی و یا ضمیمه کردن فایل‌های صوتی به پرونده بیمار

امکان اتصال دستگاه پوز، کالر آی دی، پیامک، پرینتر حرارتی، قلم نوری، چاپگرهای معمولی، بارکدخوان به سیستم

امکان تعریف چند پزشک در سیستم

امکان تعیین نوبت‌دهی هم زمان برای چند پزشک

مدیریت مالی و حسابداری

دقت و سرعت در ویزیت بیماران
ثبت نوع تشخیص پزشک و نحوه درمان و نسخه‌های درمانی

گزارش‌گیری منظم از مراحل درمان

امکان ثبت اقلام دارویی و مصرفی در برنامه و در هنگام صدور قبض

قابلیت استفاده‌ از قلم نوری جهت نوشتن نسخه توسط پزشک

اضافه شدن خدمات به برنامه متناسب با تخصص پزشکان (دندان‌پزشکی، پوست و مو، قلب و عروق، مغز و اعصاب و غیره)

امکان تعریف خدمات به طور دلخواه و به صورت نامحدود توسط کاربر

سیستمی کردن تمامی مراحل درمان

کاربرپسند بودن برنامه
کاربری آسان برنامه

قیمت پایین نرم افزار در مقابل ارائه خدمات متنوع

قابلیت استفاده از برنامه بدون نیاز به اتصال به اینترنت

قابلت ارسال پیامک به صورت پیش‌فرض در مراحل مختلف اعم از نوبت‌دهی، صدور قبض، تسویه حساب و غیره

امکان تعریف کاربر منشی و پزشک در نسخه شبکه

امکان برقراری گفتگوی نوشتاری بین منشی و پزشک بدون نیاز به اینترنت

تعیین سطح دسترسی کاربران به قسمت‌های مختلف برنامه و ایجاد فضایی امن برای ثبت اطلاعات بیماران

سرعت بالای اجرای برنامه

کاهش خطاهای انسانی

کاهش نیروی انسانی و کاهش هزینه‌ها

با توجه به حساسیت موجود در فرآیند درمان اجرای راحت برنامه و نبود هیچ نوع ایرادی (باگ) در نرم افزار

نرم افزار مطب سینا علاوه بر موارد گفته شده با وجود ارائه پشتیبانی و ارتباط پویا با مشتری و به روز شدن همگام با تغییرات در عرصه کادر و درمان، مدیریت مطب را به آسانی و در نهایت دقت و تخصص میسر می‌کند.

سخن پایانی
در این مقاله سعی شد ضرورت بهره‌گیری از فناوری‌ها و نوآوری‌های عصر جدید برای پایدار ماندن در بازار رقابتی جهانی را بررسی کنیم.

همچنین برای درک خطِ سیرِ تحول نرم افزارهای مطب، به بررسی پیشینه بهره‌گیری از آن در دنیا پرداختیم. در پایان نیز یک نمونه نرم افزار موفق و مزیت‌های آن نسبت به سایر نمونه‌های موجود در بازار را معرفی کردیم.

کلام آخر اینکه با توجه به تغییرات سریع و پرشتاب دنیای حاضر آن دسته که به استقبال نوآوری‌ها رفته و فعالانه با توجه به ویژگی‌های مثبت‌ هریک از روش‌ها دست به انتخاب می‌زنند، موفق‌تر خواهند بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *