فهرست
جستجو در سایت

۰۲۱-۸۸۸۰۶۸۸۸

ورود به صفحه فروشگاه
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف

سیناپردازش برای تمام نرم‌افزارهای مالی، اداری و اصناف و همچنین اپلیکیشن و وب اپلیکیشن به سفارش شما، طراحی اختصاصی انجام می‌دهد.

ورود به صفحه آموزش
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف
دانلود
پشتیبانی
سامانه پیامکی

نرم‌افزار چاپ فاکتور

نرم‌افزار-چاپ-فاکتور
راهنمای مطالعه

نرم‌افزار چاپ فاکتور
نرم‌افزار چاپ فاکتور: فاکتور در فرهنگ لغت معین اینطور تعریف شده است: برگه ای حاوی فهرست و قیمت اجناس فروخته شده که فروشنده به خریدار ارائه می کند.
فاکتور به سندی گفته می‌شود که فروشنده، نام و قیمت و تعداد کالاهای فروخته شده را به همراه قیمت کل کالاها، در آن درج و به خریدار ارائه می‌کند.

نمونه فاکتور

فاکتورهای رسمی
فاکتورهای رسمی دارای عنوانِ «صورتحساب فروش کالا و خدمات» یا «فاکتور فروش» هستند و مشخصات کامل فروشنده (در فاکتور رسمی فروشنده، شخص نیست و شرکت یا شخص حقوقی می‌باشد) و خریدار اعم از نام، نشانی، کد پستی ده رقمی، شماره اقتصادی، شماره ثبت و شناسه ملی باید ذکر شود.
این فاکتورها دارای شماره سریال برجسته‌ی قرمز رنگ (اصطلاحاً شماره ملخی) در سمت چپ بالا هستند و در صورت نداشتن این نوع شماره سریال، فاقد اعتبارند. لذا تصویر این فاکتور هم مورد تأیید نیست.
همچنین علاوه بر شرح و تعداد کالا و خدمات، مبالغ واحد و کل نیز پیش و پس از اِعمال تخفیف و مالیات و عوارض درج می‌شوند.
نقدی یا غیرنقدی بودن فروش نیز فیلد دیگر فاکتور رسمی است.
فاکتورهای رسمی به دلیل مباحث مالیاتی باید مطابق چارچوب و استاندارد وزارت دارایی و امور اقتصادی تنظیم شوند.
این فاکتورها باید با مهر و امضاء و بدون قلم خوردگی صادر شوند.
نرم افزاری برای چاپ فاکتور
واحدهای تجاری و بنگاه‌های اقتصادی با استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری استاندارد، می‌توانند فاکتور رسمی معتبر داشته و چاپ کنند.
در نرم افزار صدور فاکتور غزال این امکان وجود دارد که فرمت چاپی فاکتور شما به آسانی در برنامه قرار گیرد.
نرم‌افزارهایی هم وجود دارند که منحصراً جهت ثبت فاکتور طراحی شده و عموماً تحت برنامه‌ی اکسل کار کرده و فاکتورهای ثبت شده را چاپ می‌کنند.
این برنامه‌ها نیز امکاناتی از قبیل مشخصات خریدار و فروشنده، ذخیره و جستجوی اطلاعات، گزارش‌گیری از طریق اطلاعات بازیابی شده و … را دارند.
در نرم‌افزار چاپ فاکتور امکان صدور فاکتورهای صوری و غیرقانونی وجود ندارد، چون در این صورت، توسط اداره مالیات قابل شناسایی و پیگرد قانونی خواهد بود.
در این نرم‌افزار امکان طراحی فاکتور مطابق با سلیقه‌ی مالک واحد صنفی وجود دارد.
نرم‌افزارهای حسابداری بسیار گسترده‌تر از نرم‌افزارهای چاپ فاکتور هستند، بنابراین برنامه‌های چاپ فاکتوری که قابلیت انطباق با برنامه‌های حسابداری داشته باشند، دارای کیفیت بالاتری بوده و مورد توجه و استفاده‌ی بیشتر کاربران قرار خواهند.
نرم افزار حسابدری آسان و نرم افزار حسابداری محض شرکت سیناپردازش علاوه بر اینکه دارای قابلیت‌هایی از قبیل انبارداری، محاسبه هزینه و درآمد و سود و زیان، تعریف کدهای حسابداری در گروه‌های دلخواه، تنظیم گزارشات پیشرفته در تمامی بخش‌ها، چاپ چک و غیره هست، امکان صدور فاکتور در فرمت دارایی و یا به شیوه دلخواه کاربر را نیز دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *