فهرست
جستجو در سایت

۰۲۱-۸۸۸۰۶۸۸۸

ورود به صفحه فروشگاه
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف

سیناپردازش برای تمام نرم‌افزارهای مالی، اداری و اصناف و همچنین اپلیکیشن و وب اپلیکیشن به سفارش شما، طراحی اختصاصی انجام می‌دهد.

ورود به صفحه آموزش
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف
دانلود
پشتیبانی
سامانه پیامکی

کار با نرم افزار مطب چه چالش‌هایی دارد؟

چالش کار با نرم افزار مطب
راهنمای مطالعه

کار با نرم افزار مطب چه چالش‌هایی دارد؟

پزشکانی که در مطب فعالیت می‌کنند، علاوه بر دغدغه کار خود، همواره باید نگران امور مطب نیز باشند. مدیریت مطب به‌نحوی که تمام کارها کاملا منظم و مطابق با برنامه تعیین‌شده انجام شود تا رضایت بیماران را نیز به‌دنبال داشته باشد، کاری نسبتا سخت است؛ مواجهه با افراد مختلف و کنترل شرایط پیش‌بینی‌نشده به مهارت ویژه‌ای احتیاج دارد.

از طرفی پزشک باید تمام حواس خود را به ویزیت بیماران و درمان صحیح آن‌ها اختصاص دهد. در نتیجه، باید به مسئول یا منشی مطب اختیار تام در مدیریت فضا داده شود. علاوه بر این، با وجود ده‌ها مراجعه‌کننده در روز، مدیریت امور مالی نیز اهمیت دارد و همین مسئله اعتمادکردن را سخت‌تر می‌کند.

بخش بزرگی از این مشکلات را می‌توان با استفاده از نرم افزار مطب حل کرد، چطور؟

کاربرد نرم افزار مطب

این بار فناوری به کمک پزشکان آمده و با طراحی و ارائه نرم افزار مطب، فرایند مدیریت مطب و بیماران را تسهیل کرده است. با استفاده از این نرم‌افزار، مسئول مطب می‌تواند به‌راحتی فهرستی از نوبت‌های ویزیت را تا یک ماه پیشِ رو، فقط با واردکردن چند مشخصه تنظیم کند و در هر روز به لیست مراجعه و بیماران را پذیرش کند.

پرونده الکترونیک بیماران در این نرم‌افزار ذخیره شده و با هر بار مراجعه، فقط با جستجوی، اسم بیمار یا شماره پرونده می‌توان به آن دسترسی داشت، سوابق او را مشاهده کرد و به‌صورت آنلاین برای او نسخه نوشت و تمامی مدارک پزشکی را به آن ضمیمه کرد. حتی فرایند نوشتن نسخه نیز با این نرم‌افزار آسان‌تر شده؛ علاوه بر امکان تایپ‌کردن، می‌توان با قلم نوری نسخه نوشت.

با این کار دیگر پرونده‌ای گم نخواهد شد، چون از اطلاعات به‌صورت خودکار پشتیبان تهیه می‌شود و سوابق بیماری و دارویی افراد نیز فراموش نمی‌شوند که پزشک را در تشخیص یا درمان با مشکل مواجه کنند. پس مزایای استفاده از نرم افزار مطب علاوه بر پزشکان، عاید بیماران نیز می‌شود.

پشتیبان گیری نرم افزار مطب

صدور قبض بر اساس خدماتی که بیمار دریافت می‌کند، تسویه پرداختی‌ها و در نهایت گزارش‌گیری امور مالی با استفاده از نرم افزار مطب امکان‌پذیر است و به‌نوعی درون نرم‌افزار، سیستم حسابداری نیز تعریف می‌شود که کار را بیش از پیش راحت می‌کند. وقتی حساب‌وکتاب مالی شفاف باشد، همکاری بین افراد نیز خوشبینانه‌تر خواهد بود.

قابلیت مهم دیگر این نرم‌افزار، امکان اطلاع‌رسانی به بیمار و پزشک است؛ به‌طوری که شما می‌توانید نوبت آتی یا هر گونه اطلاعیه‌ای را به بیماران منتخب خود ارسال کنید. در بعضی نرم‌افزارها نیز پزشک می‌تواند به‌صورت روزانه، گزارشی از عملکرد مطب را در قالب پیامک دریافت کند.

وقتی به مطب پزشکی وارد می‌شوید که مراجعه‌کنندگان بسیاری دارد و تنها یک نفر باید به امور بیماران و درخواست‌های پزشک رسیدگی کند، به احتمال زیاد، زمان انتظار طولانی خواهد بود و درصد اشتباه بالا می‌رود اما با استفاده از نرم افزار مطب که پذیرش، صدور قبض و یا ارسال پرونده، تنها با یک کلیک میسر است، دیگر این مشکلات وجود ندارند.

چالش‌های کار با نرم افزار مطب

برای انتخاب نرم افزار مطب مناسب، بهتر است آنچه نیاز دارید را فهرست کرده و با مطالعه نرم‌افزارهای گوناگون و یا مشورت با گروه فروش آن‌ها، بهترین نسخه مدنظر خود را تهیه کنید. اما با این حال، عده‌ای از افرادی که نرم افزار مطب را خریداری می‌کنند، هنگام کار با آن با مشکلاتی مواجه هستند که در ادامه به بررسی و ارائه راه‌حل برای این مشکلات می‌پردازیم:

قطع‌شدن اینترنت و کارنکردن برنامه

با توجه به مشکلات زیرساختی و احتمال قطعی یا کندی اینترنت، در صورتی که نرم افزار مطب تحت وب باشد، کار پذیرش یا نسخه‌نویسی بیمار با مشکل مواجه می‌شود اما شما می‌توانید با تهیه نسخه تحت ویندوز این نرم‌افزار، بدون نیاز به اینترنت، امور مطب را به‌راحتی مدیریت کنید.

محیط و فرایند پیچیده کار با نرم‌افزار

شاید بعضی معتقد باشند که کار با نرم‌افزار سخت است، اما توجه داشته باشید که در هنگام انتخاب نرم‌افزار مناسب، شرکت ارائه‌دهنده، امکان آموزش و پشتیبانی را برای شما فراهم کند. برای مثال، پشتیبانی سیناپردازش در ۳ جلسه رایگان، تمامی زیروبم برنامه را به شما آموزش داده و تا یک‌سال نیز از پشتیبانی رایگان برخوردار هستید.

ارسال پیام

از امکانات مهم برای مطب پزشکان، ارسال پیامک برای بیماران است که به‌راحتی با نرم افزار مطب امکان‌پذیر است و شما علاوه بر پیامک‌های اطلاع‌رسانی، می‌توانید، سال نو، تولد و پیام‌های دیگر خود را برای مخاطبان ارسال کنید.

گزارش‌گیری

در نرم افزار مطب سیناپردازش هر زمان که بخواهید، می‌توانید از پرونده بیماران خود، موجودی انبار، قبوض و خدمات، قبض‌های تسویه‌نشده و پرداختی بیماران گزارش تهیه کنید. در برخی از نرم‌افزارها نیز می‌توان گزارشی از معرف‌ها و کاربران و پورسانت آن‌ها تهیه کرد.

همگام‌سازی با سامانه نسخه الکترونیک

یکی از درخواست‌های پزشکان، اتصال نسخه‌نویسی نرم افزار مطب به سامانه نسخه الکترونیک است که در برخی نرم‌افزارها این امکان فراهم شده است.

شخصی‌سازی نرم‌افزار

احتمالا هر پزشک یا کلینیکی به‌دنبال آن است که نرم‌افزار را برای خود شخصی‌سازی کند. این درخواست تا حدی ممکن است اما باید توجه داشت که به تعداد افراد، نسخه نرم‌افزاری وجود ندارد، پس درخواست‌ها باید جامع و منطقی باشند. بهتر است شما قبل از خرید نرم افزار مطب، مناسب‌ترین نسخه را پس از بررسی‌های لازم انتخاب کنید.

معرفی نرم افزار مطب مناسب

سیناپردازش به‌عنوان یکی از شرکت‌های نرم‌افزاری که در زمینه تولید و توسعه نرم‌افزارهای اداری و مالی، پیشرو است، نرم‌افزاری جامع برای مدیریت مطب طراحی کرده که در نسخه‌های مختلف مطابق با تخصص‌های گوناگون، پاسخگوی نیاز پزشکان بسیاری بوده و مشکلات رایج را حل کرده است.

شما با استفاده از نرم افزار مطب سیناپردازش می‌توانید:

  • پرونده بیماران را ثبت کنید
  • مدارک بیماران در قالب تصویر، فایل ورد یا پی‌دی‌اف و ویدئو را به پرونده و سوابق پزشکی ضمیمه کنید
  • به بیماران نوبت بدهید
  • قبوض را ثبت و امور مالی را مدیریت کنید
  • به بیماران پیامک ارسال کنید؛ البته برای این کار به اتصال دستگاه پیامک یا پنل پیامک نیاز دارید
  • موجودی انبار خود را مدیریت کنید که چنین امکانی به‌خصوص برای کلینیک‌ها اهمیت فراوانی دارد
  • با ذخیره و پشتیبان‌گیری از اطلاعات و تعریف سطوح دسترسی برای افراد متفاوت، امنیت اطلاعات بیماران خود را بالا ببرید
  • و با انتخاب نسخه‌های تحت ویندوز، بدون نیاز به اینترنت، مطب خود را مدیریت کنید

گزارش گیری در نرم افزار مطب

علاوه بر این، سیناپردازش با شخصی‌سازی نرم‌افزار جامع، آن را برای تخصص‌های مختلف بهینه کرده است؛ برای مثال در نرم افزار مطب چشم‌پزشکی بخش تعیین نمره چشم، در نرم افزار مطب اطفال، نمودار رشد کودک و در نرم افزار کلینیک زیبایی، امکان تعریف پکیج‌های شخصی لحاظ شده است. شما نیز در صورت نیاز، می‌توانید برخی ویژگی‌ها را برای خود تعیین کنید.

در صورتی که سوال یا مشکلی در کار با نرم افزار مطب دارید، می‌توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *