کسب و کارها بعد از کرونا

صفحه اصلی » مقالات » کسب و کارها بعد از کرونا

کسب و کارها بعد از دوران کرونا چه تغیراتی خواهند کرد؟ (2)

راهنمای مطالعه

کسب و کارها بعد از کرونا
کسب و کارها بعد از کرونا : ویروس کرونا تبدیل به بحرانی جهانی شد. که خسارت‌های فراوانی را در امور مختلف به جای گذاشت و باعث تغییرات بسیاری شد. در این مطلب به اوضاع کسب و کار در دوران پس ازکرونا پرداخته‌ایم.

مشاغلی که در محل موردنظر خدمات ارائه می‌دهند مانند تعمیرکار، کارواش و غیره، احتمالاً پس از دوره کرونا با استقبال بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران و مشتریان روبرو شوند.

در این میان کسب‌ وکارهای آنلاین قطعاً با استقبال بیشتری مواجه خواهند شد، چراکه در شرایط مختلف امکان خدمات‌رسانی به مردم برای آن‌ها فراهم و محیاست است.

کسب و کارها بعد از دوران کرونا چه تغیراتی خواهند کرد؟ (2)

ازآنجاکه اقتصاد و سبک زندگی به سمت دیجیتالی شدن پیش می‌رود، هوش مصنوعی بیشتر موردتوجه و توسعه قرار می‌گیرد تا با استفاده از ظرفیت‌های این حوزه و همچنین اینترنت اشیاء، بتوان نیاز به ارتباط فیزیکی افراد برای دریافت خدمات را کاهش داد.

یکی دیگر از خدماتی که می‌تواند موردتوجه کارآفرینان قرار گیرد، آموزش آنلاین است، چراکه در ایران حدود ۱۸ میلیون دانشجو و دانش‌آموز وجود دارد که نیازمند خدمات آموزشی از راه دور هستند و کشور نیز ظرفیت انجام این کار را ندارد.

صنعت دارو نیز ازجمله مواردی است که در دوران پس از کرونا با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری، می‌تواند شتاب چشمگیری بگیرد و صادرات آن افزایش یابد.

پس در عصر پسا کرونا شاهد تغییر در رفتار و سبک زندگی مردم و همچنین کسب‌وکارها خواهیم بود. دوران پسا کرونا، پر از تهدید و فرصت خواهد بود؛ بنابراین اگر بتوانیم تهدیدها را خنثی و از فرصت‌ها استفاده کنیم، موفق و پیروز خواهیم بود.

استفاده از سیستم های اتوماسیون اداری به ما کمک میکند با تسریع در امور اداری خود و منظم کردن امور به بهبود کسب و کار خود بپردازیم

 

0 پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + چهار =