انواع نرم افزارهای حسابداری

در ادامه مطالبی که تا کنون در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم در این مقاله میخواهیم به تفاوت هایی که در حسابداری قدیم و حال وجود دارد بپردازیم.

در گذشته حسابداری به صورت دفتری بود یعنی شخص (حسابدار) تمامی اطلاعات را به دفتر انتقال می داد.

درحال حاضرشخص حسابدار تمامی رویداد های مالی را علاوه بر دفاتر در رایانه خود وبا استفاده از نرم افزار های حسابداری انجام میدهد.

عکس 2

 نرم افزار حسابداری چیست؟

نرم افزار حسابداری یک برنامه کامپیوتری است که شخص حسابدار با استفاده از آن کار خود را با دقت،سرعت بیشتروهمچنین ارائه گزارشات متنوع تردر عین حال کاهش یا از بین رفتن خطاهای انسانی شده را نرم افزار حسابداری گویند.

نرم افزارهای مالی حسابداری انواع مختلفی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم:

۱- نرم افزار حسابداری تولیدی

۲- نرم افزار حسابداری انبار

۳- نرم افزار حسابداری بازرگانی

۴- نرم افزار حسابداری پیمانکاری

۵- نرم افزار حسابداری خدماتی

۶- نرم افزار حسابداری شرکتی

۷- نرم افزار حسابداری بین المللی

از مزایای دیگر نرم افزارهای حسابداری می توان به ساده سازی سیستم، صرفه جویی در هزینه ها، بهره وری، پیش بینی دقیق اشاره کرد که در ادامه هر یک را به اختصار توضیح می دهیم.

۱- ساده سازی سیستم: ساده و قابل فهم بودن سیستم حسابداری علاوه بر کمکی که به حسابداران میکند به اشخاصی که از علم حسابداری دانش زیادی ندارند هم کمک می کند که با همان دانش اندک طبق قوانین به ثبت رویدادهای مالی خود و موسسه خود بپردازند.

۲- صرفه جویی در هزینه ها: با افزایش سرعت و کارایی در نرم افزار حسابداری صرفه جویی در وقت و هزینه هم به وجود می آید.برای مثال چند شخص در موسسه با استفاده از یک برنامه حسابداری رویدادهای مالی آن موسسه را ثبت و ضبط می کنند.

۳-بهره برداری: در سیستم حسابداری حسابدار یا شخص در زمان کم با دقت و سرعت بیشتری به ثبت رویدادها پرداخته و میتواند بهترین بهره را از زمان و… ببرد.

۴- پیش بینی دقیق: دراین قسمت به علت تعریف و ثبت و ضبط تمامی رویدادهای مالی شخص یا حسابدار با تهیه یک گزارش میتواند پیش بینی کند برای مثال دریک ماه گذشته و آینده چقدر سود وچقدر زیان داشته و خواهد داشتو

یک نرم افزار حسابداری خوب باید دارای چه امکاناتی باشد؛

۱- ویژگی بصری مناست

۲- سازگاربودن برنامه با کسب و کار

۳- به روز بودن برنامه

۴- ارائه خدمات شرکت به مشتریان (پشتیبانی برنامه)

۵- قیمت برنامه با میزان کارایی برنامه یکسان باشند.

۶- سادگی و در عین حال مورد پسند واقع شدن برنامه توسط کاربر

حسابداری محض

امکانات حسابداری محض

۰ پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − یک =