ایجاد شرکت در نرم افزار حسابداری

ایجاد شرکت در نرم افزار حسابداری: برای کار با نرم افزار حسابداری محض رویا لازم است که در این نرم افزار یک شرکت تعریف نمائید تا اطلاعات مربوطه اعم از اسناد و دفاتر حسابداری در آن شرکت ذخیره گردند.

برای ایجاد شرکت در نرم افزار حسابداری رویا پس از وارد شدن به برنامه برروی گزینه مدیریت در نوار ابزار بالای برنامه کلیک می کنیم.

از لیست باز شده گزینه ایجاد شرکت و سال مالی را انتخاب میکنیم.

ایجاد سند در حسابداری محض (2)

در پنجره جدید برروی دکمه ایجاد شرکت کلیک می کنیم.

در مرحله بعد ابتدا کد و نام شرکت را وارد کرده . سپس برروی دکمه تائید کلیک میکنیم.

پس از ایجاد شرکت می بایست برروی دکمه ایجاد بانک اطلاعاتی کلیک کرد تا فضای ذخیره سازی اطلاعات شرکت نیز ایجاد گردد.

شما می توانید از طریق منوی جعبه ابزار و انتخاب گزینه تغییر شرکت و سال، محیط شرکت ایجاد شده را باز کرده و اطلاعات خود را در آن ذخیره نمائید.

علم حسابداری:

حسابداری علم ثبت و بررسی معاملات مالی یک شرکت، سازمان یا یک تجارت است و به طور کلی شامل جمع بندی، تجزیه و تحلیل گزارشات و تحویل آنها به مدیران سازمان هاست.

صورت های مالی به طور کوتاه خلاصه ای از معاملات مالی در یک دوره است که عملکرد، موقعیت مالی ، جریان های نقدی و . . . شامل این صورت های مالی تهیه شده می باشد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برای راحت تر شدن امور حسابداری نرم افزار هایی طراحی شده تا انجام این امور را علاوه بر راحت تر شدن تسریع بخشد. نرم افزار های حسابداری به حسابدارها کمک می کند تا خطاهای انسانی را به حداقل و علاوه بر آن امورات حسابداری و حساب کتاب های دشوار را در حداقل زمان به پایان برسانند.

نرم افزار حسابداری:

نرم افزار حسابداری شرکتی یکی از برنامه های کامپیوتری است که شما را قادر به مدیریت معاملات مالی خود می کند. چنین برنامه هایی می توانند به طور گسترده ای در حوزه های مختلف مورد استفاده قرار گیرند، برخی برنامه ها برای حسابداری در کسب و کارهای ساده  و برخی نیز برای مدیریت کل امور مالی و فعالیت های بزرگ طراحی شده اند.

با استفاده از نرم افزار حسابداری، شرکت ها می توانند به راحتی از منابع در بخش های حسابداری خود استفاده کنند و اشتباهات حسابداری را کاهش دهند. نرم افزار حسابداری فروشگاهی می تواند به افزایش دقت در امور مالی شما با کاهش یا حذف خطاهای انسانی در محاسبه کمک کند.

فرایندهای حسابداری دستی شامل بسیاری از محاسبات ریاضی با دست است. یک محاسبه نادرست در اوایل فرآیند می تواند تأثیر زیادی بر محاسبات بعدی داشته باشد. از سوی دیگر، کامپیوترها عملا قادر به ایجاد چنین خطایی نیستند. با این حال، لازم به ذکر است که نرم افزار حسابداری از خطاهای انسانی ناشی از ورود داده ها یا اشتباهات تفسیری مصون نیست.

برای کار با نرم افزار حسابداری محض رویا لازم است که در این نرم افزار یک شرکت تعریف نمائید تا اطلاعات مربوطه اعم از اسناد و دفاتر حسابداری در آن شرکت ذخیره گردند.

در این نرم افزارها معمولا حسابدارها قادر به دریافت گزارشات مختلف مورد نیاز یک سازمان یا شرکت هستند. گزارش هایی مانند:

دفترکل، معین و غیره می باشند که براساس تجربه ثابت شده است بروزرسانی و تکمیل کردن این نوع دفاتر تایم بسیار زیادی از حسابدارها میگیرد. با استفاده از نرم افزارهای حسابداری این وقت به حداقل ترین حالت ممکن خود رسیده و بدون هیچ نوع اشتباهی تمامی گزارشات حسابداری معمول و مورد نظر را ارائه می دهند.