برخورد دیوان محاسبات با تخلفات چگونه است؟

صفحه اصلی » اخبار » برخورد دیوان محاسبات با تخلفات چگونه است؟

برخورد دیوان محاسبات با تخلفات چگونه است؟
راهنمای مطالعه

برخورد دیوان محاسبات با تخلفات چگونه است؟

بندرعباس – مدیرکل دیوان محاسبات هرمزگان گفت:

دیوان محاسبات در برخورد با تخلفات هیچگونه مماشاتی ندارد.

دیوان محاسبات

ابراهیم مرادیان در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت:

استراتژی محوری دیوان محاسبات پیشگیرانه و کمک به دستگاه‌های اجرایی در جهت حل مشکلات آنان و ارائه راهکار جهت نیل به تحقق اهداف دستگاه‌های اجرایی است.

ولیکن در صورتی که انحراف از قوانین و مقررات انجام شود، بدون هیچ ملاحظه‌ای، تخلفات احصاء‌شده به دادسرای دیوان محاسبات کشور جهت رسیدگی ارسال خواهد شد.

وی عنوان کرد:

در گزارش تفریغ بودجه سال ۱۴۰۰ استان هرمزگان، علی‌رغم مساعدت‌های فراوان و راهنمایی‌های صورت گرفته، تعداد ۳۸ پرونده تخلف برای دستگاه‌های اجرایی مربوطه تهیه و جهت رسیدگی به دادسرای دیوان محاسبات کشور ارسال گردیده است.

به گفته مرادیان:

همچنین با پیگیری صورت‌گرفته، مشکلات برخی دستگاه‌های اجرایی جهت جذب اعتبارات سال ۱۴۰۰ به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان مرتفع و نسبت به جذب آن‌ها اقدام گردید.

ضمن اینکه با پیگیری دیوان محاسبات و تلاش‌های مدیرکل و همکاران اداره امور مالیاتی استان، مبلغ ۱۷۰ میلیارد تومان از معوقات مالیاتی سنوات قبل استان وصول و به حساب خزانه واریز شد.

او افزود:

در شش ماهه نخست سال جاری از پرداخت مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان به پیمانکاران که مغایر با قوانین و مقررات بوده و مورد واخواهی دیوان محاسبات هرمزگان قرار گرفته بود، جلوگیری به‌عمل آمد.

وی ابراز داشت:

همچنین برخی تخلفات دستگاه‌های اجرایی به‌دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات در حفظ و حراست اموال دولتی، همچنین استفاده غیرقانونی از اموال دولتی با عناوین و توجیهات مختلف؛ دریافت وجه،کالا و خدمات، از سایر ادارات و اشخاص به‌صورت غیرقانونی مغایر با ماده (۴) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت، تهیه سند هزینه صوری و پرداخت غیرقانونی محرز گردیده که درحال ارسال به دادسرای دیوان محاسبات جهت رسیدگی است.

مدیرکل ضمن تاکید بر همراهی مدیران در جهت کمک به توسعه همه‌جانبه استان اعلام می‌دارد که هرگونه عدول از قوانین و مقررات را با جدیت و قاطعیت دنبال خواهد کرد

و مجالی برای سوء‌استفاده‌کنندگان از بیت‌المال باقی نخواهد گذاشت.

ضمن اینکه مردم ولایتمدار و متعهد و نجیب استان هرمزگان می‌توانند هرگونه سوء‌جریانات مالی و اداری را با شماره ۱۹۸ در میان گذاشته تا به‌صورت ویژه موردبررسی و اقدام همکاران در دیوان محاسبات قرار گیرد.

 منبع: خبرگذاری مهر

0 پاسخ

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *