فهرست
جستجو در سایت

۰۲۱-۸۸۸۰۶۸۸۸

ورود به صفحه فروشگاه
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف

سیناپردازش برای تمام نرم‌افزارهای مالی، اداری و اصناف و همچنین اپلیکیشن و وب اپلیکیشن به سفارش شما، طراحی اختصاصی انجام می‌دهد.

ورود به صفحه آموزش
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف
دانلود
پشتیبانی
سامانه پیامکی

مالیات خودرو های میلیاردی

مالیات خودرو
راهنمای مطالعه

[av_one_full first min_height=” vertical_alignment=” space=” row_boxshadow=” row_boxshadow_color=” row_boxshadow_width=’10’ custom_margin=” margin=’0px’ mobile_breaking=” border=” border_color=” radius=’0px’ padding=’0px’ column_boxshadow=” column_boxshadow_color=” column_boxshadow_width=’10’ background=’bg_color’ background_color=” background_gradient_color1=” background_gradient_color2=” background_gradient_direction=’vertical’ src=” background_position=’top left’ background_repeat=’no-repeat’ highlight=” highlight_size=” animation=” link=” linktarget=” link_hover=” title_attr=” alt_attr=” mobile_display=” id=” custom_class=” aria_label=” av_uid=’av-loyrmo’]

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-l7bnigk1′ admin_preview_bg=”]

مالیات خودرو های میلیاردی

سازمان امور مالیاتی ایران به صاحبان خودروهای لوکس که تاکنون مالیات نپرداخته‌اند، هشدار داده که اگر تا ماه آینده مالیات پراخت نکنند، این سازمان برای توقیف اموال آن‌ها اقدام می‌کند.

سازمان امور مالیاتی اعلام کرد که مالکان خودروهایی با ارزش بیش از یک میلیارد تومان تا ماه آینده فرصت دارند، تا از طریق سامانه مربوط برای پرداخت مالیات اقدام کنند.

در این اطلاعیه آمده که در صورت پرداخت‌نکردن مالیات «از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال، اعم از منقول و غیرمنقول نسبت به وصول مالیات و ۱۰درصد آن به‌عنوان هزینه اقدام خواهد شد.»

معترضان می‌توانند به مبلغ مالیات اعلام‌شده از طریق سامانه سازمان امور مالیاتی، اعتراض خود را ثبت کنند.

ابلاغیه مالیات خودرو

پیرو اعلام مالیات مالکان خودروهایی با مجموع ارزش بیش از ده میلیارد ریال در اجرای حکم بند (ش) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، برگ اجرایی وصول مالیات مذکور برای مالکان خودروهای یادشده که تاکنون نسبت به پرداخت مالیات متعلق اقدام ننموده اند، صادر و از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی کشور به نشانی my.tax.gov.ir به آن‌ها ابلاغ و از طریق پیامک نیز اطلاع‌رسانی شده است.

لذا این اشخاص حداکثر یک ماه فرصت دارند با مراجعه به درگاه مذکور نسبت به پرداخت مالیات اقدام نمایند. در غیر این صورت از طریق عملیات اجرایی و توقیف و بازداشت اموال اعم از منقول و غیرمنقول نسبت به وصول مالیات و ده درصد آن به‌عنوان هزینه اقدام خواهد شد.

همچنین مؤدیان  معترض به مالیات اعلامی از سوی سازمان امور مالیاتی می‌توانند در سامانه مذکور با ثبت «عدم پذیرش» مراتب اعتراض خود را اعلام تا به اعتراض آن‌ها رسیدگی شود.

نرخ مالیات سالیانه

نرخ مالیات سالانه، مجموع ارزش روز انواع خودرو‌های سواری و وانت دوکابین به شرح زیر است:

۱_ تا مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان نسبت به مازاد یک میلیارد تومان معادل یک درصد

۲- تا مبلغ سه میلیارد تومان نسبت به مازاد ۱.۵ میلیارد تومان معادل دو درصد

۳- تا مبلغ ۴.۵ میلیارد نسبت به مازاد سه میلیارد تومان معادل سه درصد

۴- نسبت به مازاد ۴.۵ میلیارد معادل چهار درصد

ابلاغیه مالیات خودرو

منبع: وکلاپرس
[/av_textblock]

[/av_one_full]

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *