فهرست
جستجو در سایت
ورود به صفحه فروشگاه
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف

سیناپردازش برای تمام نرم‌افزارهای مالی، اداری و اصناف و همچنین اپلیکیشن و وب اپلیکیشن به سفارش شما، طراحی اختصاصی انجام می‌دهد.

ورود به صفحه آموزش
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف
دانلود
پشتیبانی
سامانه پیامکی

قول وزیر اقتصاد بر کاهش مالیات کارمندان

کاهش مالیات
راهنمای مطالعه

قول وزیر اقتصاد بر کاهش مالیات کارمندان

سید احسان خاندوزی در برنامه صف اول شبکه خبر سیمای جمهوری اسلامی ایران به تشریح اقدامات اقتصادی دولت سیزدهم پرداخت و گفت:

انتشار صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی در کدال برای اولین بار از سوی دولت سیزدهم تصریح کرد.

بسیاری از فعالان اقتصادی و ناظران این درجه از شفافیت را مورداستقبال قرار دادند و حتی مواردی پیش می‌آمد که همکاران من در دولت و برخی وزرا می‌گفتند:

صورت‌های مالی فلان شرکت را منتشر نکنیم اما بر اساس عهد و پیمانی که با مردم بسته بودیم هیچ استثنایی قائل نشدیم؛ جز برخی شرکت‌هایی که مسائل حوزه تحریمی داشتند و صلاح نیست اطلاعات آن‌ها در اختیار دشمن قرار گیرد. سعی کردیم همه شرکت‌ها مشمول شفافیت شوند و اول هم از وزارت اقتصاد آغاز کردیم و سپس سراغ سایر وزارتخانه‌ها رفتیم.

قول وزیر اقتصاد بر کاهش مالیات کارمندان (2)

افشای صورت‌های مالی شرکت‌های دولتی در سال ۱۴۰۰

خاندوزی گفت: برخی عنوان می‌کردند که صورت‌های مالی مربوط به سال ۹۹ و دولت قبل را افشا می‌کنید تا ناکارآمدی دولت قبل را نشان دهید.

به دوستان می‌گفتم عزیزان من صبور باشید و به فضل خدا می‌بینید که دولت در وعده‌ای که با مردم داده صادق است و شفافیت را از خود آغاز خواهد کرد.

به همین دلیل ظرف روزهای آینده صورت‌های مالی سال ۱۴۰۰ که اولین سال استقرار دولت سیزدهم می‌شود را به‌طور شفاف منتشر خواهیم کرد.

وی ادامه داد: این شفافیت موجب می‌شود که حیاط‌خلوت‌هایی که شکل گرفته بود و همچنین سوء استفاده از اموال مردم ایران با تصمیمات غلط از سوی عده‌ای که به دنبال منافع خاص خود بودند، برچیده شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره اصلاح نظام مالیاتی و ایجاد پایانه فروشگاهی و سامانه مؤدیان مالیاتی، اظهار کرد:

راه‌اندازی این سامانه یک تکلیف قانونی بود که سال‌ها وجود داشت و در عمده اقتصادهای مترقی هم اینگونه است که افرادی که استفاده بیشتری از اقتصاد کشور دارند، بار بیشتری از کشور بر دوش بکشند و اکثریت مردم که به لحاظ درآمدی ضعیف‌تر هستند، باید بار مالیاتی کمتری را بر عهده داشته باشند.

سال های سال اینگونه نبود و از کارمندان، کارگران، شرکت‌های شفاف و کسبه روشن مالیات اخذ می کردیم اما کسانی که فعالیتشان آشکار نبود گرچه ممکن بود گردش مالی بسیار بالایی داشتند یا دلالان و سوداگرانی که سودهای زیادی می کردند، هیچگاه در تور مالیات قرار نمی‌گرفتند.

خاندوزی گفت: برای اینکه بار برای اکثریت مردم سبک‌تر شود، امسال برای نخستین بار بعد از ۱۵ سال، ۵ درصد نرخ مالیات بر شرکت‌های کشور با پیشنهاد ما در وزارت اقتصاد، کاهش یافت.

این کاهش زمانی موجب کاهش درآمد دولت نمی‌شود که در عوض از فرارهای مالیاتی بزرگ جلوگیری و با شناسایی درگاه‌های مختلف پرداخت و دریافت مالیات آن را جبران کنیم.

اتصال دستگاه پوز به پرونده مالیاتی

وی با اشاره به اتصال همه دستگاه‌های پوز به پرونده مالیاتی تأکید کرد:

در این راستا بیش از ۵ میلیون دستگاه غیرفعال شد که یا نیاز به دستگاه نداشتند یا اجاره‌ای بود اما الان شفاف است و این به هدف عدالتی که مدنظر دولت است، کمک می‌کند.

وزیر اقتصاد گفت: دوستان ما فعال اقتصادی را شناسایی کردند که هزار میلیارد تومان در یک سال گردش مالی داشت.

وی افزود: با این روال است که در سال‌های آینده برای کارمندان و کارگران می‌توانیم کاهش مالیاتی داشته باشیم.

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *