فهرست
جستجو در سایت

۰۲۱-۸۸۸۰۶۸۸۸

ورود به صفحه فروشگاه
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف

سیناپردازش برای تمام نرم‌افزارهای مالی، اداری و اصناف و همچنین اپلیکیشن و وب اپلیکیشن به سفارش شما، طراحی اختصاصی انجام می‌دهد.

ورود به صفحه آموزش
نرم‌افزارهای مالی
نرم‌افزارهای اداری
نرم‌افزارهای اصناف
دانلود
پشتیبانی
سامانه پیامکی

کامپیوتر مناسب برای استفاده از نرم افزار حسابداری

کامپیوتر مناسب نرم افزار حسابداری
راهنمای مطالعه

کامپیوتر مناسب برای استفاده از نرم افزار حسابداری

در این روزها که تقریبا تمامی کسب‌وکارها برای مدیریت امور مالی خود از نرم افزار حسابداری استفاده می‌کنند، داشتن یک سیستم کامپیوتری مناسب، چه کامپیوتر رومیزی و چه لپ‌تاپ، نیاز اولیه در استفاده از این نرم‌افزار است. پس احتمالا سوال شما هم باشد که اگر بخواهید از نرم افزار حسابداری استفاده کنید، باید سیستم کامپیوتری شما چه ویژگی‌هایی داشته باشد.

پاسخ‌دادن به این سوال به چندین ویژگی بستگی دارد اما برای راحتی شما، در ادامه مشخصات حداقلی و مشخصات پیشنهادی یک سیستم کامپیوتری مناسب برای استفاده از نرم افزار حسابداری آمده است.

آیا استفاده از نرم افزار حسابداری ضروری است؟

یکی از عوامل مهم در موفقیت هر کسب‌وکار، مدیریت صحیح امور مالی است؛ اینکه شما بتوانید از تمامی پرداخت‌ها، صورت‌حساب‌ها، چک‌ها، ترازهای مالی و … اطلاع داشته باشید، بتوانید از تمامی این اطلاعات گزارش تهیه کرده، موجودی انبار را کنترل کنید و از تحلیل این داده‌ها در برنامه‌ریزی، بودجه‌بندی و تصمیمات مهم استفاده کنید، جایگاه شما را در مسیر موفقیت تعیین می‌کنند.

استفاده از نرم افزار حسابداری

به رشد کسب‌وکار خود فکر کنید؛ وقتی حساب‌وکتاب‌ها کاملا شفاف باشد، مطمئنا روند رشد سریع‌تر اتفاق می‌افتد. شما پیش‌بینی صحیحی از وضعیت مالی خود داشته و می‌توانید استراتژی‌های مناسبی برای شرایط بحرانی تدوین کنید.

دقت و سرعت دو عامل اساسی در دنیای امروز تجارت هستند، پس شما برای موفقیت به هر دوی آن‌ها نیاز دارید. نرم افزار حسابداری با کاهش خطاهای انسانی و افزایش سرعت پردازش و ارائه گزارش‌های مختلف و محاسبات بسیار دیگر، مسیر کاری شما را هموار می‌کند. از طرفی دیجیتالی‌شدن حسابرسی‌ها و الزام تمامی کسب‌وکارها به صدور صورت‌حساب الکترونیکی، شما را به استفاده از این نرم افزار برای مدیریت امور مالی خود سوق می‌دهد.

انتخاب سیستم مناسب برای نرم افزار حسابداری به چه عواملی بستگی دارد؟

برای استفاده از نرم افزار حسابداری به سیستمی نیاز دارید که توانایی پردازش اطلاعات شما را داشته باشد. پس بسته به بزرگی کسب‌وکار شما و نوع آن که باعث می‌شود شما یکی از انواع نرم افزار حسابداری را برای مدیریت امور مالی خود انتخاب کنید، می‌توان درباره ویژگی‌های سیستم کامپیوتری مدنظر تصمیم‌گیری کرد.

اینکه نرم افزار حسابداری را تحت ویندوز یا شبکه استفاده کنید، بر مشخصات سیستم کامپیوتری اثرگذار است. سیستم تحت شبکه معمولا به پردازنده قوی‌تری نیاز دارد.

عملکرد بهینه نرم افزار حسابداری و سهولت کار با آن، شما و همکارانتان را به استفاده از این نرم‌افزار ترغیب می‌کند. پس هر چه سرعت تحلیل و نمایش داده‌ها بیشتر باشد، کارآمدی آن بهتر بوده و کاربرد بیشتری دارد. پس بهتر است سیستمی را تهیه کنید که پاسخگوی نیاز شما باشد.

ویژگی‌های سیستم کامپیوتری موردنیاز برای نرم افزار حسابداری

علاوه بر مشخصات نرم‌افزاری سرور مانند سیستم‌عامل مناسب، اینترنت پرسرعت در صورت استفاده از نرم افزار حسابداری تحت وب، آی‌پی استاتیک و …، کامپیوتر شما باید سخت‌افزار مناسبی نیز داشته باشد که مشخصات آن‌ها عبارتست از:

CPU یا پردازنده

CPU که نقش پردازنده مرکزی سیستم را ایفا می‌کند، شاید اصلی‌ترین عنصر در پردازش اطلاعات شما باشد، پس هرچه CPU قوی‌تری داشته باشید، سرعت پردازش اطلاعات بیشتر خواهد بود. عامل مهم در انتخاب CPU، فرکانس آن است.

کمترین آن Core i3 و نمونه پیشنهادی Core i5 یا بالاتر است. برای مثال در شبکه، برای کاربران متعدد، بهتر است از Core i7 استفاده شود.

RAM

RAM که حافظه‌ای است برای ذخیره کوتاه‌مدت و موقت اطلاعات در محاسبات گسترده نقش دارد و به‌نوعی سرعت محاسبات داده‌های شما به رم وابسته است.

کمترین میزان رم، ۴ گیگابایت و نمونه پیشنهادی ۸ گیگابایت به بالاست.

Hard

هارد یا همان دیسک سخت که به دو صورت هارد داخلی (Internal) یا خارجی () و HDD و SDD در بازار موجود است، نقش مهمی در ذخیره‌سازی اطلاعات شما دارد. ظرفیت و سرعت آن دو عامل اساسی در تعیین هارد مناسب است.

اگر اطلاعات شما حجم بالایی دارند، به‌دلیل پشتیبان‌گیری باید هارد با ظرفیت مناسب را انتخاب کنید. معمولا کمترین هارد ممکن SSD 256 یا HDD 1 ترابایت و نمونه پیشنهادی، SSD 512 است.

GPU یا گرافیک

معمولا استفاده از نرم افزار حسابداری به گرافیک خاصی نیاز ندارند، پس همان گرافیک CPU کفایت می‌کند، مگر در موارد خاص اشتراک‌گذاری که نیاز باشد کارت گرافیک مجزا تهیه و Onboard نصب کنید.

Screen یا مانیتور

هرچه مانیتور شما بزرگ‌تر و کیفیت آن بهتر باشد، مسلما در کار با نرم افزار حسابداری راحت‌تر هستید و تعداد ستون‌ها و تب‌های بیشتری را می‌توان مشاهده کرد.

نمونه حداقلی، لپ‌تاپی با صفحه نمایش ۱۳.۳ اینچ یا مانیتور FHD (1920 x 1200) است اما بهتر است از لپ‌تاپ‌های ۱۵.۶ اینچ یا مانیتور FHD IPS (1920 x 1080) استفاده کنید.

Keyboard یا صفحه کلید

نکته مهم در خرید کیبورد برای کار با نرم افزار حسابداری، داشتن صفحه اعداد است؛ چون بیشترین کاربرد را خواهد داشت. در صورتی که کیبوردتان صفحه اعداد ندارد، می‌توانید آن را جداگانه تهیه کنید.

مشخصات حداقلی و پیشنهادی سیستم کامپیوتری مناسب

در اینجا برای راحتی شما، مشخصات موردنیاز را در قالب جدولی ارائه می‌کنیم:

مشخصات نمونه حداقلی نمونه پیشنهادی
CPU
یا پردازنده
Core i3 Core i5
و بالاتر
RAM
رم
۴ ۸ یا ۱۶
HDD
یا 
SSD
یا هارد
SSD256
یا 
HDD 1T
SSD512
GPU
یا کارت گرافیک
نیازی نیست نیازی نیست
Screen
یا صفحه نمایش
۱۳.۳
یا
FHD (1920 x 1200)

 

۱۵.۶
یا
FHD IPS (1920 x 1080)

 

لپ‌تاپ‌های پیشنهادی برای کار با نرم افزار حسابداری

اگر قصد دارید برای کار با نرم افزار حسابداری از لپ‌تاپ استفاده کنید و بین مدل‌های متعدد سردرگم شده‌اید، به چند پیشنهاد زیر توجه کنید:

برند مدل مشخصات
CPU RAM Hard GPU Screen
ایسوس ا VivoBook R528EP-CB Intel Core i5
۱۱۳۵G7
۱۶
گیگابایت 
DDR4
۱TB HDD + 256 GB
SSD
GEFORCE MX330 ۱۵.۶ اینچ
لنوو

 

V15-PG Intel Core i3
۱۰۰۵G1
۱۲
گیگابایت 
DDR4
۱TB HDD + 256 GB
SSD
Intel UHD ۱۵.۶ اینچ
IdeaPad 5-A Intel Core i7
۱۱۶۵G7
۱۶
گیگابایت 
DDR4
۵۱۲GB SSD GEFORCE MX450 ۱۵.۶ اینچ
ایسر Aspire 3
A315-57G-59RG
Intel Core i5
۱۰۳۵G1
۸ گیگابایت
DDR4
۱TB HDD + 128 GB
SSD
GEFORCE MX330 ۱۵.۶ اینچ
اچ‌پی HP
۱۵-DA2189NIA-B
Intel Core i5
۱۰۲۱۰U
۸ گیگابایت
DDR4
۱TB HDD + 128 GB
SSD
GEFORCE MX130 ۱۵.۶ اینچ

معرفی نرم افزار حسابداری

شرکت نرم‌افزاری سیناپردازش با طراحی و توسعه دو نوع نرم افزار حسابداری، نرم افزار حسابداری سینا و نرم افزار حسابداری آسان، تمام نیاز شما برای مدیریت امور مالی کسب‌وکارتان را پاسخ می‌دهد. با استفاده از این نرم‌افزارها شما می‌توانید:

  • کدینگ و اسناد حسابداری خود را ثبت کنید
  • گزارش تهیه کنید
  • فاکتورها را صادر و چک‌ها را ثبت و چاپ کنید
  • امنیت اسناد خود را حفظ کنید
  • و در نهایت امور حسابداری خود را با نهایت دقت و سرعت انجام دهید
  • ضمیمه‌کردن هر نوع فایل به سند حسابداری

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این نرم‌افزارها می‌توانید با کارشناسان سیناپردازش تماس بگیرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدگاه‌ خود را بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *